Blog Yazarlarının Başlıca Sıkıntıları

blog-yazarları-için-yeni-proje

  Blog yazma macerasına bin bir türlü umutla başlayıp, sonu hüsranla biten birçok blog bulunuyor. Blog yazarlarının devamlılığını sağlayacak, yeni başlayan blogger arkadaşlara örnek teşkil edecek tavsiyelerimizi derledik. Blog yazarlarının karşılaştıkları başlıca sıkıntıları bir araya getirerek, blog yazarlarına farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalışıyoruz. 

 1.  Yazamamak 
  Nazım yazılarını kaleme alırken Piraye’nin ruhu duymuyordu. Kimse Nazım’a yaz da demiyordu. Nazım’ın kalemini konuşturan asıl sebep, duygularının ruhuna üflediği ilhamıydı. Ustanın kişisel becerilerini ihmal etmemek gerek fakat asıl olan bütünüyle yaşadığı duygulardı. Duyguların insanda uyandırdıkları hisler elbette çok farklıdır. Her gün üzerinde yürüdüğümüz kaldırımların farkına bile varamazken, Necip Fazıl’ın deyiminden sonra farklı düşüncelere dalmamak imkansız. Belki de Yahya Kemâl’in Yaş Otuz Beş’ini dinledikten sonra yolu yarıladığının farkına varan yüzlerce insan bulunuyor. 

 Demem o ki; nesnel bilgiler veren, öğretici içerikli metin üretmiyorsanız, yaşadığınız duyguyu her hücrenizle hissederek yazın. Bunun sihirli tılsımı sadece ve sadece okumaktır. 

 2.  Okumadan okutamazsınız. 
  Kelimelerle bir kişiyi dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz. Bir kelime ile bir insanı kahrından öldürebilirsiniz. Yeri gelir bir kelime ile kendinizi darağacında bulabilirsiniz. Bir kelime ile Kral’ı rezil de edebilirsiniz. Kelimeleri kullanma gücünü, onları tanıdıkça, kelime dağarcığını genişlettikçe elde edebilirsiniz. Okumak, insanlığa verilen en kutsal vazifelerin başında gelir. Okutabilmek için bol bol okuyun. 

 3.  İnternet ortamında keşfedilmenin çok zor olması 
  İnternet ortamındaki verilerin sınırı yok desek yeridir. Bilgilerin sürekli güncellenmesi, verilerin kontrol edilemeyecek boyutu, online ortamda bilgi ve iletişim kirliliğine neden olmaktadır. Bu kirliliğin arasında Doğuş Hakan Yılmaz gibi blog yazarlarının seo taktikleriyle keşfedilmek elbette mümkün. Fakat biz her halükarda blog yazarlarının bir araya gelmeleri kanaatindeyiz. 

 4.  İletişimin sekteye uğraması 
  Birçoğumuz çevremizdeki birkaç blog yazarıyla irtibat halindeyiz. Fakat bulunduğumuz mecranın dışındaki çok değerli blog yazarlarının farkında bile değiliz. ‘’Ben beş yıldır blog yazıyorum çevremdekiler bana yeter, daha da fazlasını bilmeme gerek yok’’ düşüncesini aklından geçiren arkadaşlarım dikkatinizi çekerim. Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler. Ehil insanları tanımak ve çok daha fazla tanınmak için blog yazarlarının bir araya gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. 


blog-world-yazarların-adresi

  Tüm bu sıkıntılardan yola çıkarak blog yazarlarını bir araya getirmek için Blog World’ü kurduk. Sizlerde bu maddelerden en az birine katılıyorsanız, blog yazarlarının sosyal paylaşım ve buluşma noktasına bekleriz. Böylelikle blog okurken, blog yazmayı öğrenecek, ehil kişilerden dersler çıkaracak ve bloglarınız kolaylıkla keşfedilecektir. Üstelik dilediğiniz blog yazarıyla kolaylıkla iletişime geçebileceksiniz. 

 ✔ Bu içeriği beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Bu yazı misafir yazıdır ve Blog World tarafından yazılmıştır. Siz de bu blog sayfasında misafir yazar olmak istiyorsanız buraya tıklayın.

YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

SONRAKİ
« Prev Post
ÖNCEKİ
Next Post »

11 yorum

yorum YAZ
8 Mart 2018 23:48

Merhaba Hakan Bey ben blog world e kayıt olamıyorum.kullanıcı adı blog adı (mutluyazar) yazdım kabul etmiyor.Geçersiz kullanıcı adı karakterleri yazısı çıkıyor.Yardımcı olurmu sunuz?

Cevap Ver
avatar
9 Mart 2018 20:07

Bende daha önce böyle bir sorun yaşamıştım tekrar üye oldum..İsterseniz üyeliği tekrarlayın ya da bize ulaşın linki ile admine yazarak sorununuzu iletin.

Cevap Ver
avatar
9 Mart 2018 22:23

Merhaba. Hakan bey tanıtımınız için teşekkürler. @SaadetSezer yeniden üyelik oluşturmanız gerekiyor.

Cevap Ver
avatar
11 Mart 2018 23:00

BlogWorld kurucularından olduğunuzu bilmiyordum. O zaman bir sorunu size ileteyim. Üye olmamıza rağmen giriş kısmından giriş yapamıyoruz ve her seferinde sanki tekrar kayıt oluyormuş gibi kayıt kısmından giriş yapıyoruz. Bunu düzeltseniz iyi olur. Teşekkürler...

Cevap Ver
avatar
12 Mart 2018 00:05

İlginiz için teşekkür ederim Hakan Bey. Tekrar üye oldum. 😊

Cevap Ver
avatar
12 Mart 2018 00:06

Teşekkür ederim. Tekrar üye oldum. 😊

Cevap Ver
avatar
12 Mart 2018 14:49

BlogWorld kurucusu değilim..Sadece yardımcı olmak maksadıyla yazısını paylaştım. Bu türden sorun yaşayanlar çok sanırım..Nasıl düzelteceğinizi size bildirirler.

Cevap Ver
avatar
13 Mart 2018 18:59

Blog World harika bir fikir olmuş .Bende üye oldum ve yavaş yavaş sistemi çözmeye çalışıyorum. @gy

Cevap Ver
avatar
14 Mart 2018 16:37

Merhaba Recep bey. Blog Worlde üye olurken aldığınız kullanıcı adıyla giriş yapmanız gerekiyor. Kullanıcı adınızı unuttuysanız blogworldd@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
avatar
21 Mart 2018 12:51

Büyük blog takip etkinliğinden geliyoruz.

Sizi de blog sitemiz ikizgezegen.blogspot.com.tr ye bekleriz. :)

Cevap Ver
avatar

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat edin.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayın.
4) Yorum yaparken link eklemeyin.
5) Yorumunuza ikon eklemek için "Emoticon" butonuna tıklayın.
6) EmoticonEmoticon