Güven Duygusunu Yitirmek

Güvenmek-neden-zordur

  Aşk kolay elde edilen bir duygu değildir. Hem birine aşık olmak zordur hem de onu aşkına inandırmak zordur. Her şey yoluna girdiğinde de ilişkiyi yürütmek zordur. İki tarafında birbirinde ne aradığını bilmesi gerekir. İlerleyen zamanlarda sorunları minimize etmek için kendini iyi tanıması gerekir. Kadınlar naif ve kırılgan yapılarından dolayı daha duygusal bakarlar olaylara. Erkek olarak yapman gereken en önemli şeylerden birisi güven vermektir. Sevdiği kadına aşk beslediğini hissettirmektir. Kadınlar bir adım atıldığında fazlasıyla sokulan vefakar ve cefakar anne adaylarıdır. Eğer güven sarsıldıysa aşkın bağlayıcılığı önemini kaybeder. Hangi taraf olursa olsun ilişki sürecinde mutlaka sadakat ve güvene önem vermelidirler. İlişki saygınlığını yitirdiğinde iki tarafı da zedeler. Bu nedenle geri dönüşü olmayan hatalar yapılırsa karşılığı ağır olabilir. Bir kere gönül kırıldı mı tekrar onu kazanmak ve aynı yerde taşımak çok zordur.

  Kadınlar da erkekler kadar kıskanç ve sahiplenici olabilirler. İki tarafta güvenmek ve güven vermek zorundadır. İlişkilerin temeli güvene dayalıdır. Zamanla bu temel üstüne yaşanmışlıklar birikir. Eğer ilişki temelden hasar alırsa hiçbir yaşanmışlık onu ayakta tutmaya yetmez. Saygıya ve sevgiye muhtaç her birliktelik için kaynak olan güven unsuru unutulmamalıdır. Birine güvenmek ve inanmak her zaman gönüllerdeki yerini korumalıdır. İnsanlara güvenmek zaman içinde izi kalmış yara olmaktan kurtulmalıdır. Güvenmek sözleri irdelendiğinde genelde olumsuz yönleri ele alınır. Ne yazık ki acı hatıralar güven üzerindeki etkilerini iliklerimize kadar yaşıyoruz.
"Kadınlar sevdiklerine aşkla bağlanırlar, güvenle tutunurlar. Tutunduğu dalı kırarsan düşmesine engel olamazsın." 
                                                                                                               Doğuş Hakan Yılmaz

Bu yazı Doğuş Hakan Yılmaz tarafından yazılmıştır.

YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

SONRAKİ
« Prev Post
ÖNCEKİ
Next Post »

7 yorum

yorum YAZ
7 Şubat 2017 21:16 delete

Çok anlamlı, doğru, tepeden bakıp her yönüyle görülebilen bir açı olmuş anlatım. Güven tabii. Güven, inanmaktır.

Cevap Ver
avatar
7 Şubat 2017 22:26 delete

Bu aşk meşk mevzuları oldukça derin konular. Eline sağlık..

Cevap Ver
avatar
8 Şubat 2017 09:04 delete

Teşekkürler değerli yorumunuz için..

Cevap Ver
avatar
8 Şubat 2017 09:05 delete

Boğulmayacağım derinliklere dalıyorum:) güven önemli diye düşündüm..

Cevap Ver
avatar
MSP
15 Şubat 2017 23:49 delete

"Güven" konusunu iyi bilirim malesef! Güven yoksa aklın rahat olmaz, hayatın rahat olmaz, hiçbir anlamda zevk alamazsın hayatta! Kısacası bu kısa hayatta güven yoksa bende yokum! Heleki mühim konularda...

Cevap Ver
avatar

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayınız. EmoticonEmoticon