Spor Yapmanın Faydaları ve Spor Uygulamaları


  Spor hayatımızın en önemli hobisi olmalıdır. Hem sağlığımız açısından hem de kendimize olan güvenimiz açısından çok gereklidir. Her ne bahane olursa olsun bunları yıkmaklı ve spora vakit ayırılmalıdır. Mümkünse sabah yapılmalı spor ama şartlar elverişli değilse yemekten 2 saat sonra da spor yapılabilir. Spor yapmakta kitap okumak gibi örnek olunarak öğretilecek bir kazanımdır. Aile büyükleri olarak sporu günlük yaşama uyarlarsanız çocuklarınızı da bu şekilde alıştırabilirsiniz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünden yola çıkılmalı ve mutlaka herkes spor yapmalıdır.

Spor Yapmanın 10 Faydası
 1. Yaşam kalitenizi artırmaya yardımcı olur
 2. Kalp rahatsızlığı riskini azaltır.
 3. Yorgunluk hissinizi alır ve güçlü duruş sağlar
 4. Kilonuzu dengeler ve yağ yakmanızı sağlar.
 5. Fiziksel performansınız gelişir ve hızınız artar.
 6. Bağışıklı sisteminizi geliştirir.
 7. Kas olarak güçlenmenizi sağlar.
 8. Sağladığı enerji ile daha az yorulursunuz.
 9. Bel ağrılarının hafiflemesini sağlar.
 10. Kandaki yoğunlaşmayı azaltır.
  Yukarıda saydığım 10 madde benim için en faydalı olanlardır. Bunların dışında daha bir çok faydası vardır. Ayrıca spor yapmak için spor salonlarına para dökmenize gerek yoktur. Spor salonları ve uzmanları sizi yönlendirdiği için daha faydalı olabilir ve düzenli spor yapmanızı sağlar. Fakat hem zamanı hem de bütçesi buna uygun olmayanlar evde spor yapabilirler. Özellikle akıllı telefon kullananlar indireceği basit bir programla sporu hayatına dahil edebilir. Spor yapmanın önemi ve asıl faydası devamlılığında saklıdır. Spor yapmaya karar verdikten sonra artık düzenli bir beslenme ve spor vakti ayarlamanız şarttır. Her defasında ara vermeniz ya da sporu bırakmanız vücudunuzu dengesiz hale sokar ve faydasını göremezsiniz. 

  Çok değil 30 dakika spor yaparak sağlıklı yaşayabilirsiniz. Yürüyüş ve ısınma hareketleri yaparak vücut hazırlanmalıdır. Önce başlangıç seviyesi olarak hafif başlamalı sonra yavaş yavaş programın seviyesi artırılmalıdır. Sağlıklı yaşam için genel sporunuzu yaptıktan sonra yoğunlaşacağınız bölge üzerine çalışabilirsiniz. 

En İyi Spor Uygulamaları

  Android telefonlar için bir çok spor uygulaması vardır. Bunlar benim denediklerim ve tavsiye ettiklerimdir. Özellikle Sworkit uygulamasını tavsiye ederim. Hem spor yapayım hem de beslenme düzenim olsun diyorsanız diğer iki uygulamaya da bakabilirsiniz.
 • SWORKİT: Android telefonlarda kullanılan ve benimde bizzet kullandığım güzel bir uygulama. Kullanışlı ve Türkçe menüsü ile güç, yoga, cardio, esneme gibi seçenekleri var. Ayrıca özel egzersiz sekmesinden kendinize program ayarlayabiliyorsunuz. Spora başlarken video ve sesli yönlendirme ile hareketi daha kolay yapabiliyorsunuz. 
Sworkit android uygulamasını indir
 • VİRTUAGYM: İlerlemenizi takip edebileceğiniz ve beslenme programı düzenleyebileceğiniz bir uygulama. Fazlasıyla çalışma türü bulunmaktadır ama çoğusunu kullanabilmeniz için pro üyelik gerekiyor. Aylık 13,80 tl , yıllık 83,59 tl fiyatı vardır.
Virtuagym android uygulamasını indir
 • MYFİTNESSPAL: Bu uygulamayı yükledikten sonra istediği bilgileri doğru girmeniz gerekiyor. Aynı zamanda diyet uygulaması olduğundan yediklerinizi ve harcadığınız kalorileri de görebileceksiniz. Diğer uygulamalarını da indirerek tam anlamıyla ve birbirleriyle bağlantılı kullanabilirsiniz.
Myfitnesspal android uygulamasını indir

YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

SONRAKİ
« Prev Post
ÖNCEKİ
Next Post »

2 yorum

yorum YAZ
10 Ocak 2017 13:43 delete

Paylaşım için teşekkürler, programları inceliyorum hemen..

http://blogdakicin.blogspot.com.tr/

Cevap Ver
avatar
10 Ocak 2017 15:15 delete

Rica ederim, beğeneceğiniz kolay uygulamalar.

Cevap Ver
avatar

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayınız. EmoticonEmoticon