Sahip Olduklarınla Mutlu Olabilmek


  Hayat sunduklarıyla herkese ayrı yol gösterir. Kimi yolunu çok sever devam eder, kimi beğenmediği yolunu değiştirmek için çabalar. Önemli olan seçimlerdir ve elde ettiklerimizdir. Elimizde ve bizim olanın kıymetini bilmektir. Olmayan bir şeyin hayalini kurmak evet canlı tutar bizi ama oraya takılıp kalırsakta yaşadığımız şu anı kaybederiz. Pencereden baktığınızda ne hayatlar görüyorsunuz değil mi? Kendine göre çeşitli zorlukları ve rahatlıkları olan insanlar. Ne para tam huzur verir ne de kalabalık çevreniz yalnızlığı giderebilir. Herkesin ilk yapması gereken şey sağlığına sahip çıkmak ve imkanlarını sorgulamadan kabul etmek. Eğer memnun olmadığınız şartlarınız varsa bunun için gayret göstermeli ama şikayet edilmemeli. Negatif düşünceler içinde kaldığınızda her şey düşmanmış gibi görünür. Olumlu taraflarını göremediğiniz kendi hayatınız size zehir olur.

   Milyoner olma hayali kurmak, lüks bir arabaya sahip olma hayali kurmak, belki sağlıklı bir çocuğa sahip olmak belki de işinizde iyi bir kariyere sahip olma hayali kurmak güzeldir. Burada anlatmak istediğim şey şu an neredesiniz, neye sahipsiniz buna odaklanmanızdır. Zaman lehinize işliyorsa zaten doğru anda istediklerinize kavuşma ihtimaliniz her zaman vardır. Allah nasip olmayacak bir şeyin hayalini kurdurmaz. Hayallerle yaşamak gerekir ama gerçekle de yüzleşmek şartıyla. Gerçeklerin acısını tatlısını kabul ettiğimiz müddetçe kafamızı takacağımız hiçbir sorun yoktur. Sahip olupta beğenmediğiniz bir çok şey başkasının hayalini süsleyebilir. Tanımadığımız coğrafyalarda kim bilir ne eksiklikler ile hayat idame ediliyor. En mutlu insanlar sahip olduklarıyla mutlu olmayı bilen insanlardır.
 "Hayat herkese farklı pencereden bakar. Sahip olduklarınla mutlu olmayı biliyorsan hayalleri kim takar."
                                                                                                         Doğuş Hakan Yılmaz

Bu yazı Doğuş Hakan Yılmaz tarafından yazılmıştır.

YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

SONRAKİ
« Prev Post
ÖNCEKİ
Next Post »

2 yorum

yorum YAZ
12 Ocak 2017 11:06 delete

sahip olduklarımızla mutlu olmak ta bana göre şükretmekten geçiyor, dediğiniz gibi farklı coğrafyalarda bizim hayatımıza özenen çok insan olabilir..
sevgiler.....
blogdakicin.blogspot.com

Cevap Ver
avatar
12 Ocak 2017 11:59 delete

Haklısınız..Olmayanı düşünmektense olana şükretmek daha olumlu iz bırakır diye düşünüyorum bende.teşekkürler

Cevap Ver
avatar

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayınız. EmoticonEmoticon