Muhteşem Yedili The Magnificent Seven Filmi

The-magnificent-filmi


İMDB Oranı: 7.2
Yönetmen: Antoine Fuqua
Oyuncular: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Peter Sarsgaard

  Muhteşem Yedili filmi 2016 yapımı kovboy filmidir. Film adı gibi gerçekten muhteşemdi. Denzel Washington'un başrol oynadığı filmde zaten kötü anlar yaşayacağımı zannetmiyordum. Denzel Washington hangi türde film olursa olsun gerçekten başarılı bir şekilde altından kalkmasını biliyor. Macera ve aksiyon dolu sahneleri ile hem gözünüze hem gönlünüze hitap eden bir film.

Muhteşem Yedili Konusu:

   Meksika da bir köyde(kasabada) halkın malına ve arazisine göz diken ve bu uğurda şerif de dahil herkesi kendine bağlayan ve bir orduya sahip olan sanayicinin haydut bir çete ile köylü üzerindeki baskısı anlatılıyor. Ailesini ve malını kaybeden köylülerden bir bayan, kasabaya başka bir haydutu yakalamaya gelen usta silahşörden yardım ister. Yardımı kabul eden silahşör dev orduya karşı durabilmek için kendisine silah arkadaşı aramaya başlar. Sonunda kimisi katil, kimisi ödül avcısı olmak üzere 7 kişilik dev bir ekip haline gelecekler. Hepsi birbirinden farklı karakter ve yetenekleri ile birbirlerinde ayrılan muhteşem 7 kişidir. Ancak kasabanın savunması için daha çok adama ihtiyaçları olacak çünkü  haydutlar yüzlerce silahlı adamdan oluşuyor.

  Uzun zamandır ne izlesem beğenmiyorum ya da izleyecek film bulamıyorum diyorsanız bu film ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Sadece uzun sürüyor biraz yaklaşık 2 saat 12 dakika kadar. Bu film aslında 1960'lı yıllarda Amerika da çekilmiş 7 Samuray filminin uyarlaması olmuş. Orjinali olan filmi izlemedim ama farklı türlerde 100'lerce film izlemiş birisi olarak Muhteşem Yedili filmini öneriyorum. Amerikan sinemasının profesyonelleşmiş macerası ve aksiyonunu doya doya yaşayacaksınız. Özellikle silah sahnelerinde çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.


Muhteşem Yedili Fragman:Bu yazı Doğuş Hakan Yılmaz tarafından yazılmıştır.

YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

SONRAKİ
« Prev Post
ÖNCEKİ
Next Post »

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayınız. EmoticonEmoticon