Değişmeyen Uzun Soluklu Aşklar

değişmeyen uzun soluklu aşklar


"Aşkın büyüklüğü ne olursa olsun, törpülenen huylar değişmediğinden son bulur."


  Aşkın yeri,zamanı olmaz ummadığın anda gelir bulur seni. Herkese baktığın gibi değil onun görmesini istediğin gibi bakarsın. Belki bakışlarının etkisi ile belki konuşmalarınla belki de sadece duruşunla aşkını ona kabul ettirebilirsin. Sevmek, aşık olmak dünyanın en güzel doğallığıdır. Öncelikle sevdiğiniz kişiden beklentileriniz nelerdir, neden ilgi duyuyorsunuz bunu düşünmeniz gerekir. Bunları zamanında düşünmediğiniz de aşk boyut değiştirdiğinde yavaş yavaş beğenmediğiniz özellikler ortaya çıkabilecek ve değişmesini isteyeceksiniz. Aşk zaten emek vermek değil midir? Sevdiğin için çabalamak? Ama işte yanıldığımız nokta kimsenin bir başkası için değişemeyeceğidir. Bazı huylar törpülenerek geri plana atılabilir ama içinde öğüterek bu huyunuzdan vazgeçmek mümkün değildir.


  Bu yüzden aşk yaşamak için önce aşk yaşatmalısınız. Her şeyi ile kabullendiğiniz birine bağlanırsanız değiştirmesini isteyeceğiniz huyları olmadığınızdan daha makbul bir aşk yaşarsınız. Gözlemlediğim kadarıyla ilişkileri kıymetsizleştiren ve çoğu zaman başlayamadan bitmesine sebep olan asıl mesele olduğu gibi kabullenmek yerine hayaline uygun biri haline getirmeye çalışmaktır. Sevdiğinize güvenip, sizi sevdiğinize eminseniz göründüğü gibi kalmasını sağlayarak mutluluğa kapı aralarsınız ama o kapıdan içeri girmek ve o evin sahibi olmak yine kendi elinizdedir.
Uzun yıllar süren evliliğin sırlarını keşfetmek içi aşkınıza, sevginize sahip çıkmak için ona sevdiğinizi söylemekten çok doğru davranın derim.

YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

SONRAKİ
« Prev Post
ÖNCEKİ
Next Post »

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayınız. EmoticonEmoticon